POZNAJ POZOSTAŁE CZASOPISMA V
pzwl_small
Bieżący numer
Prenumerata
Archiwum
Numer archiwalny

Baby Junior & Twój Junior 3/2016

  • Numer: 3/2016
  • Liczba stron: 104
  • Dostępny od: 09-09-2016
  • Typ: kwartalnik
W numerze
Kontakt
Spis treści
Prenumerata
Baby Junior & Twój Junior

Zostając prenumeratorem, zyskujesz więcej:

  • dostęp online do rocznika 2016
  • darmową dostawę wszystkich numerów
  • rabaty na udział w konferencjach i szkoleniach Instytutu PWN
  • 30% zniżki na wybrane książki z Twojej dziedziny
  • dodatki tematyczne z 50% rabatem
cena od
30.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU

Urodzenie dziecka oznacza prawdziwą rewolucję dla każdej kobiety i bardzo często dzieje się to niezależnie od nas. Automatycznie zmieniamy piramidę wartości, a nowa lista priorytetów powstaje na bazie potrzeb dziecka. Zaczynamy postrzegać świat oczyma osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za istnienie drugiego człowieka. A to rysuje przed nami zupełnie inną, nową rzeczywistość. W końcu przychodzi też moment na podjęcie decyzji o powrocie do pracy. Jak zgodnie podkreślają eksperci, to jedno z najtrudniejszych wyzwań, z jakim musi się zmierzyć młoda mama. Pewnym rozwiązaniem może być pomysł na własny biznes. O tym, jak w sprytny sposób pogodzić rolę mamy z karierą zawodową, o nietuzinkowych pomysłach na siebie i oczywiście urokach macierzyństwa opowiada Justyna Garstecka, założycielka marki Motherhood.

Nowa rola mamy wymaga od nas także bardziej skutecznego i precyzyjnego działania. Musimy szybko nauczyć się mowy ciała noworodka, wykonywać wiele czynności jednocześnie, stworzyć skuteczne reguły działania i opracować bezkolizyjny sposób ich realizacji. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was przewodnik po codziennych rytuałach malucha. Pamiętajcie też, że wieczorna kąpiel i zabiegi pielęgnacyjne mogą być miłym relaksem po ciężkim dniu – i dla Was, i dla maleństwa. Jest to również świetna okazja do budowania bliskości i wspólnego spędzania czasu.

Z kolei w dodatku specjalnym Twój Junior jak zwykle przygotowaliśmy praktyczne porady dotyczące zdrowia i wychowania nieco starszych dzieci. Szczególnie polecam temat numeru. Smartfon czy tytułowy tablet w ręku naszego Juniora to dość powszechny obraz, który już w zasadzie nikogo nie dziwi. To ewidentnie znak naszych czasów, którego nie powinniśmy ani demonizować, ani też idealizować. Naszym zadaniem jest uczyć dzieci mądrze korzystać z tych urządzeń, co w przyszłości może uchronić je od uzależnienia i dezorganizacji w życiu społeczno-emocjonalnym. Podpowiemy Wam, jak dobrze to zrobić.

Zapraszam do lektury!

Dorota Kobierzewska

Redaktor Naczelna