POZNAJ POZOSTAŁE CZASOPISMA V
pzwl_small
Bieżący numer
Prenumerata
Archiwum
Numer archiwalny

Baby Junior & Twój Junior 1/2016

  • Numer: 1/2016
  • Liczba stron: 104
  • Dostępny od: 07-03-2016
  • Typ: kwartalnik
W numerze
Kontakt
Spis treści
Prenumerata
Baby Junior & Twój Junior

Zostając prenumeratorem, zyskujesz więcej:

  • dostęp online do rocznika 2016
  • darmową dostawę wszystkich numerów
  • rabaty na udział w konferencjach i szkoleniach Instytutu PWN
  • 30% zniżki na wybrane książki z Twojej dziedziny
  • dodatki tematyczne z 50% rabatem
cena od
30.00zł
PRZEJDŹ DO SKLEPU

„Baby Junior” ze specjalnym dodatkiem „Twój Junior” to czasopismo adresowane do przyszłych i obecnych rodziców, łączące tematykę obu czasopism oraz charakterystyczne dla nich działy. W najnowszym numerze w dziale Będę mamą podjęliśmy temat lęków i obaw dotyczących ciąży i macierzyństwa. Każda przyszła mama nosi w sobie innego rodzaju obawy i lęki, o różnym stopniu natężenia. Każdą z nich cechuje też inna umiejętność radzenia sobie z takimi emocjami. Czy można zatem znaleźć uniwersalną recepturę na te, jakże istotne dla przyszłych mam, dylematy? Okazuje się, że tak. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do lektury artykułu „Oswoić lęk przed porodem”.
Specjalny dodatek „Twój Junior” zawiera ciekawe treści dotyczące zdrowia, rozwoju i edukacji przedszkolaka oraz ucznia. Szczególnie polecamy artykuł dotyczący cukrzycy u dzieci. Jest to pierwszy z cyklu tekstów kampanii edukacyjnej „Stop cukrzycy”. Do niedawna była ona uważana za chorobę osób dorosłych, niestety obecnie w coraz większym stopniu dotyka także małych pacjentów.
Warto wiedzieć, dlaczego cukrzyca jest tak niebezpieczna i jak rozpoznać jej pierwsze objawy. Mając na uwadze ten problem, nie sposób pominąć artykułu eksperta Instytutu Żywności i Żywienia, będącego dla wszystkich rodziców doskonałym drogowskazem w budowaniu zbilansowanego menu dla swojej rodziny. Co ciekawe, błędy żywieniowe popełniane przez rodziców paradoksalnie wynikają z miłości i pragnienia, by dziecko dostawało zawsze to, czego pragnie.
Będąc w temacie miłości i spełniania dziecięcych zachcianek, polecamy wywiad z Anną Dereszowską, która uczciwie przyznaje, iż rozpieszczanie to jej specjalność… I chyba nie jest w tym odosobniona. Można powiedzieć, że z rozpieszczaniem jest trochę jak z noszeniem dziecka na rękach. Zarzekamy się, że nie będziemy, a potem i tak to robimy…